Pierścionki z drewna

DSC_0265

Drewno jako naturalny materiał świetnie nadaje się do wyrobu biżuterii, choć musimy pamiętać, że nie jest ona tak wytrzymała jak ta wykonana z metali szlachetnych. Biżuteria z drewna ma niezaprzeczalną zaletę – jest hipoalergiczna. Sama mam uczulenie na nikiel i wiem jak ważna jest pewność, że reakcja alergiczna nie popsuje nam radości z nowego „świecidełka”.

Moje pierwsze podejście do drewnianych pierścionków wykonałam metodą najprostszą, czyli ręcznie szlifowałam wycięte z deseczki okręgi. Dotychczasowe próby wypadły dość pomyślnie, choć mam zastrzeżenia co do dokładności szlifowania. Obsadzenie kryształków wymagało wydrążenia wgłębienia pod każdy kamyczek.

Mam parę pomysłów na inne kształty i zdobienia, więc wyniki kolejnych eksperymentów z drewnianymi pierścionkami będę zamieszczać na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>